Backlink

Backlink

Backlink günümüzde sıklıkla duyduğumuz arama motoru optimizasyonunun en önemli parçalarından bir tanesidir. Ülkemizde günden güne çoğalan backlink siteleri ve backlink paketleri üzerinde durulması gereken bir nokta haline gelmesine neden olmuştur. Sektörün bu denli artışı hizmet sağlayıcılar da kalite unsurunu ön plana çıkarmıştır.


Başta ücretsiz backlink sağlayıcı sistem ya da kişiler olmak üzere sektör de pek çok kurum bu durumdan etkilenmiştir. Günden güne değerlenen backlink alınacak siteler ise bu değer artışının farkına varıp. Gerek ücret gerekse içerik kalitesi olarak kendilerini geliştirme yoluna gitmişlerdir.Backlink Nedir?

Geri Bağlantı bir sitenin bir başka siteye verdiği bağlantı olarak nitelendirilir ve kabul edilir. Google algoritmalarının her geçen gün değişmesi ve yeniliklere dahil olması pek çok yeni backlink türünü ortaya çıkarmıştır. Günden güne değişen backlink örnekleri özellikle webmaster dünyasının sıklıkla kafasını karıştırmaktadır.


Google algoritmaları her ne kadar backlink satışı işlemlerine sıcak bakmasa da. Kuşkusuz arama motoru optimizasyonunun en önemli faktörleri arasında backlink satın alma liste başını çekmektedir. Bir sitenin başka siteden sahip olduğu bağlantı olarak nitelendirilen backlink. İnternet alt yapısına göre değişkenlik göstererek günümüze kadar çok kere şekil değiştirmiştir.


Back link Nedir sorusu bu değişkenlikler neticesinde kendisine her dönemde farklı yanıtlar bulabilmiştir. Temel olarak farklı bir siteden alınan bağlantı olarak aslını korumuştur. Ancak günümüze kadar pek çok backlink örneği ve backlink paketleri internet dünyasında kendisine yer bulmuştur. Bu kadar çeşitlilik backlinki bir sektör haline getirmiş ve piyasada bu hizmeti yapan backlink firmaları. Ya da seo firmaları gibi pek çok kurum ve kuruluşlar ortaya çıkmıştır. Bu da backlink fiyatlarının sürekli olarak değişkenlik göstermesine neden olmuştur.


Geri Bağlantı satın alma sırasında bağlantının verileceği sitenin gerekli değerlerini göz önünde bulundurmak fayda sağlayacaktır. Yanı sıra ilgili kelimeden alınan link'in DoFollow veya NoFollow kriterlerini kullanmaya özel gösterin etkisini hızlıca görebilirsiniz.Backlink Nasıl Alınır?

Backlink nedir, nasıl alınır sorusu blog sayfamızdan en çok tarafımıza iletilen sorular arasında yer alıyor. Öncelikle bilinmesi gereken şey geçerliliğini yitirmeyen ve google algoritmalarına yakalanmayan bağlantı çeşitleridir. Yani her bağlantı işe yaramamakta ve sonuç vermemektedir. Günümüzde en çok kullanılan backlink alma yöntemi olarak karşımıza tanıtım yazısı çıkmaktadır. Bir viral haber ya da makale içerisine eklenen linkler ile işlem gerçekleştirilmekte ve kelime sıralamalarında başarı hedeflenmektedir.


Backlink Nasıl Alınır sorusuna google mühendislerinin penceresinden bakarsak gerçek backlink bir ücret ödenmeden alınan link türüdür. Ancak günümüzde bu pek de mümkün değildir. Zira bu eylemin gerçekleşebilmesi için ortaya çıkarılması gereken içerik kalitesi link ücretinin ücretinden daha yüksek olabilmektedir. Dolayısı ile pek çok web sayfası ücretli olarak tercihler yapmaktadır. Yani buradan da anlaşılacağı üzere google'ın sevdiği bir çeşit bulunmaktadır. Peki google backlink nasıl alınır? İşte en önemli kısım! Google backlink tamamen içerik üreterek ve kullanıcılara kalite sunarak alınabilir. Yani sizin bir ücret ödemeden aşırı kaliteli içerikler ile etkileşime giren ziyaretçilerinizin size sunduğu bağlantı türleridir.


Türkçe anlamı ile geri bağlantı bir nevi web sitenizin sırtını yasladığı gücünü ve otoritesini belirleyen diğer sitelerdir. Buradan bu sayı ne kadar fazla olur ise o kadar güçlü olurum mantığı çıkarılabilir. Ancak pek fazla kalabalık ihtiyacı olmayan bu veri türü, az ve öz de olabilir. Özellikle otoriter sitelerden elde edilen bağlantılar binlerce bağlantıdan daha kaliteli ve sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. Temel hedef olarak güncelliğini yitirmeyen türler tercih edilmeli, özellikle tanıtım yazısı gibi seçeneklere ağırlık verilmelidir.